II. Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűverseny

Dátum: 2018. július 23-28.

Helyszínek:
Zeneakadémia – 1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8.
Bartók Konzervatórium – 1065 Budapest, Nagymező utca 1.

A zsűri elnöke:
SHLOMO MINTZ – (USA/Izrael)

A zsűri tagjai:
Ácsné Szily Éva (H)
Cihat Aşkin (Tr)
Victor Danchenko (USA)
Dénes László (H)
Herbert Greenberg (USA)
Ute Hasenauer (D)
Szenthelyi Miklós (H)
Mimi Zweig (USA)

A Hegedűverseny előválogató zsűrije:
Alexandre Dimcevski (Fr)
Ökrös Attila (H)
Petőfi Erika (H)

Jelentkezési határidő:
2018. április 15.

Válogató alapján meghívottak kiértesítése:
2018. április 25.

A versenybe beválogatott jelentkezőknek május 1-ig kell elküldeni e-mailen, angol nyelven a verseny anyagukat, születési dátumot (nap, hónap, év), tanára nevét, zongorakísérője nevét, iskolájának nevét.

Jelentkezni az online jelentkezési lap kitöltésével lehetséges, valamint az alábbiak feltöltése szükséges a jelentkezéssel együtt:

  • 1 db fénykép (nyomdai minőségben)
  • Önéletrajz, mely tartalmazza a diák nevét, címét, telefonszámát, e-mail elérhetőségét, jelenlegi és volt hegedűtanárait, jelenlegi iskoláját, saját zongorakísérőjének nevét (word formátumban)
  • Szaktanári ajánlás
  • A nevezési díj átutalásának igazolása
  • A nevezési díj számlázási adatai
  • Videó felvétel (youtube) 1 etűd és 1 előadási darab (a felvételen elküldött előadási darab nem lehet a szabadon választott mű a verseny első fordulójában), valamint rövid, max. 2 perces bemutatkozás lehetőség szerint az alábbi nyelvek valamelyikén: magyar, angol, német

 

KORCSOPORTOK

0. korcsoport:

  • 12 éves kor alatt
  • 2006. január 1-jén vagy után születettek

I. korcsoport:

  • 12-13 éves kor között
  • 2004. január 1. – 2005. december 31. között születettek


II. korcsoport:

  • 14-15 éves kor között
  • 2002. január 1. – 2003. december 31. között születettek  


III. korcsoport:

  • 16-17 éves kor között
  • 2000. január 1. – 2001. december 31. között születettek

 

NEVEZÉSI DÍJ

  • 0., I. korcsoport: 50 euro
  • II., III. korcsoport: 75 euro

 

A VERSENY PROGRAMJA

0. korcsoport:

  • Elődöntő:
    • 2 különböző karakterű mű, max. 10 perc
  • Döntő:
    • A. Vivaldi: a-moll hegedűverseny, RV 356 op. 3 No. 6 - I tétel, vagy II. és III. tétel
    • vagy
    • A. Vivaldi: g-moll hegedűverseny, RV 317 op. 12. No. 1 - I. tétel, vagy II. és III. tétel

I. korcsoport:

  • Elődöntő:
    • 2 különböző karakterű mű, max. 12 perc
  • Döntő:
    • J. S. Bach: a-moll hegedűverseny, BWV 1041 – I. tétel
    • vagy
    • J. S. Bach: E-dúr hegedűverseny, BWV 1042 – I. tétel

II. korcsoport:

  • Elődöntő:
    • 2 különböző karakterű mű, max. 15 perc
  • Döntő:
    • J. Haydn: G-dúr hegedűverseny, Hob. VIIa:4 – I. tétel
    • vagy
    • J. Haydn: C-dúr hegedűverseny, Hob. VIIa:1 – II. és III. tétel

III. korcsoport:

  • Elődöntő:
    • 2 különböző karakterű mű, max. 18 perc
  • Döntő:
    • W. A. Mozart: G-dúr hegedűverseny, K. 216 – I. tétel
    • vagy
    • W. A. Mozart: D-dúr hegedűverseny, K. 211 – I. tétel

DÍJAK:

0. korcsoport: összesen 1200 Euro pénzjutalmat osztunk ki.

I. korcsoport: 600, 500, 400 Euro

II. korcsoport: 800, 700, 600 Euro

III. korcsoport: 1000, 900, 800 Euro

A verseny különdíjait folyamatosan tesszük közzé, ahogy a felajánlások beérkeznek.

  • A zsűritagok kiválaszthatnak növendékeket, akiknek nyilvános mesterkurzust tartanak.

 

PROGRAM

2018. július 23. 17:00
(A résztvevők érkezése Budapestre legkésőbb 2018. július 23. 16 óráig)
Ünnepélyes megnyitó – Zeneakadémia Solti terem

  • Bartók: II. vonósnégyes
    Előadja a Kelemen Kvartett
  • Shlomo Mintz és a Fesztiválakadémia művészeti vezetőinek ünnepi köszöntője
  • Sorsolás – minden korcsoport legifjabb versenyzője húzza ki a sorrendet
  • Mendelssohn: d-moll hegedűverseny
    Előadja: Tóth Kristóf az I. Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűverseny 5. korcsportjának első helyezettje
  • Schnittke: Concerto grosso két hegedűre, csembalóra, preparált zongorára és vonószenekarra, no. 1
    Előadja: Shlomo Mintz, Kelemen Barnabás
    Közreműködik Dinyés Soma és az Anima Musicae Kamarazenekar

2018. július 24., 25., 26.
Elődöntők

A részletes beosztást hamarosan közzétesszük.

2018. július 27., 28.
Döntők

Közreműködik az Anima Musicae Kamarazenekar

2018. július 28.
Gálahangverseny – Zeneakadémia Solti terem

Fellépnek a Fesztiválakadémia művészei, és a verseny győztesei az Anima Musicae Kamarazenekarral.

 

SZÁLLÁS

A verseny alatt 48 fő részére tudunk biztosítani kedvezményes szállást, az alábbi térítési díjak mellett. A jelentkezési lappal együtt kérjük jelezni, amennyiben szeretne élni a lehetőséggel.

A szobatípusok pontosítását a jelentkezések elbírálása után fogjuk kérni a résztvevőktől május 1-ig, a versenyanyaggal együtt.

A szállásdíj kifizetése visszaigazolásunk alapján banki átutalással történik 2018. május 15-ig.

Visit Hostel, 1114 Budapest, Vásárhelyi Pál utca 2.
http://visithostels.com/

A verseny ideje alatt lehetőség lesz kedvezményes ebédre és vacsorára befizetni. Ennek árait és helyszínét hamarosan közzétesszük.

A verseny minden résztvevőnek biztosít zongorakíséretet. Az erre való igényt szíveskedjenek a jelentkezési lapon jelezni. Egy próbára és a versenyre tudunk gondoskodni a kíséretről.

Azoknak a versenyzőknek, akik kérik a Fesztiválakadémia által biztosított zongorakísérőt, és az első versenynapon játszanak, július 23-án lehetőségük lesz próbálni.

A beosztás megtekinthető lesz honlapunkon.

undefined